Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2019, 18:15

Рогатинський ліцей №1

Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ІІ семестр 1 частина

  І знову успіх!

            Екологічна бригада «За життя!»  під керівництвом заступника директора школи з виховної роботи Панчишин О.І. зайняла ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти "Земля – наш спільний дім", який  проводиться щорічно з метою активізації екологічного руху   на Івано-Франківщині, виявлення і поширення нетрадиційних форм роботи учнівських колективів за екологічну безпеку, пошуку та розвитку талантів і обдарувань. Члени команди згідно програми на конкурсі  представили презентацію еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності колективу та конкурсний виступ (літературно-музична композиція) на тему:  «Збереження та раціональне використання земельних ресурсів України».

           

 

          Протягом року   методичну допомогу  команді надавали заступник директора школи з виховної роботи Панчишин О.І., вчителі: Качала О.М., Роїк Я.Б., Стахура Г.О., Попик І.П., педагог-організаор Антоняк Н.С., бібліотекар Павлович М.М.

             

 

           Команда школи досягла високого результату завдяки тісній співпраці з першим заступником Рогатинської РДА С. Демчишиним, із начальником комунального підприємства “Благоустрій-Р”  п. В. Мицем, начальником управління агропромислового розвитку РДА  Б. Мельником та із головним агрономом п. О. Плебанською управління агропромислового розвитку РДА, головним спеціалістом держгеонагляду відділу держгеокадастру в Рогатинському районі   Л. Дзерою, із працівниками ДП «Рогатинське ЛГ»: головним лісничим І. Бечкало, провідним інженером лісового господарства Т. Верстин, провідним інженером з охорони захисту лісу Б. Левицьким, помічником лісничого Воронівського лісництва В.Грицишиним.

           

 

           Ми, юні екологи, вдячні всім, хто долучився до спільної роботи,  адже  багато  негараздів існує  в земельних питаннях: їх раціональному використанні, охороні та дбайливому ставленні до землі в Україні і кому ж як не нам, людям, дбати про    покращення стану ґрунтів, їх збереженню для нащадків.

 

 

 

 

 


 

Разом  ми  досягнемо  успіху!

     У суботу, 19 березня 2016 року, о 20.30 люди у всьому  світі вимкнуть світло на  одну годину, Годину Землі, як  символ  стурбованості за майбутнє Планети та єдності у  бажанні  захистити природу.

     Година Землі - це найбільший у світі природоохоронний рух. Він заохочує сотні мільйонів людей у всьому світі щось змінити у своєму житті заради Планети. Ця символічна подія об’єднує людей світу незалежно від віку, статі, культури чи релігійних вірувань.

     Година Землі була створена не тільки для того, щоб вимикати світло. Натхнення однієї години заохочує людей до щоденних дій заради Планети.

     Година Землі – це значно більше, ніж одна година. Використовуйте свою силу щодня, щоб допомогти Планеті. Живіть у гармонії з природою. Наші невеличкі щоденні дії, як океан з крапель, складають рішення екологічних проблем. Саме з нас починається світле майбутнє для наших дітей та внуків, але діяти потрібно вже зараз. Вмикайте свою силу!

     Дирекція школи, педагогічний та учнівський колективи Рогатинської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 із поглибленим вивченням іноземної мови пропонують Вам приєднатися до Години Землі 2016 р. з метою зміни майбутнього нашої планети шляхом щоденного ощадливого споживання електроенергії та інших природних ресурсів.

     Підтримуючи естафету добрих справ, наш учительський і учнівський колективи планують посадити дерева, здати макулатуру, не друкувати  чеків, прибирати шкільну територію, не смітити, встановити годівнички, розчистити джерело, економити  воду та електроенергію.

     Саме такі  справи,саме  такі  дрібниці допоможуть нам врятувати  природу Землі, зберегти  добробут нашого великого спільного Дому. Кожна  людина може  змінити  світ на  краще ! Разом  ми  досягнемо  успіху!


Через школу - до нової культури енергоспоживання в Україні

 

     Формування в підростаючого покоління хазяйновитого ставлення до  енергії й довкілля, здобуття ним практичних навичок більш ощадливого й ефективного використання енергії та залучення її відновних джерел в побуті і поза домом - нагальна  проблема сьогодення та важлива  складова національної безпеки.

     У рамках проекту «Школа  енергії» 17 березня відбулася зустріч учнівської  енергокоманди Рогатинської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 із поглибленим вивченням  іноземної мови з  професійним енергоаудитором п. М. Гутником. Микола Богданович приїхав до нашої  школи з цінними  подарунками, а  саме з  п’ятьма приладами, за  допомогою  яких можна  проводити найпростіший енергоаудит  приміщень.

     На початку зустрічі п. М. Гутник ознайомив учнів-членів енергокоманди з основами енергоаудиту, для чого слугує енергоаудит, призначенням, будовою та  принципом  роботи приладів для  проведення енергоаудиту. Крім теоретичного заняття, було   проведено практичне, де учнів  навчали знімати покази з  приладів, заповнювати протоколи вимірювань.

     Також був здійснений обхід  будівлі   школи та проведений разом з учнями енергоаудиту котельні, фізичного кабінету,кабінету англійської мови,спортивного залу та їдальні.

     Час, відведений  для  роботи, швидко  збіг. В учнів залишилося багато цікавих вражень про цю спільну  роботу з енергоаудитором. Енергокоманда отримала цікаве,об’ємне  домашнє завдання, а саме провести енергоадит усіх класів і кабінетів у школі, виконати первинний аналіз результатів вимірювань. Чекаємо на наступну зустріч з професійним енергоаудитором за два  тижні.


Ми - нащадки Козаря

 

     Тарас Шевченко… Геній. Мислитель. Пророк . Людина незвичайної долі й незвичайного таланту. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.

     Поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини. 10 березня у нашій школі проходив конкурс читців його поезій  «Кобзар старенький розгортаю…» для 2-4 класів. (Антоняк Н.С.)

     Діти торкнулися серцем його творів, пройнялися їхнім духом.

 


Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

І голос твій нам душі окриля.

 

 

     9 березня проведено літературно-музичне свято для 5-7 класів «Уклін тобі, Тарасе!»(Антоняк Н.С.)

     Діти у своїх віршованих монологах відтворили життя та творчість Тараса Шевченка, його біль за долю рідного краю.

 


Як дітей любив він!

Мріяв, щоб малі

Скрізь росли щасливі

На усій землі.

 

9 березня проведено бібліотечний урок у 8-Б класі на тему «Вічний як народ» (Павлович М.М.)

 

 


День цивільного захисту

     На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 06.01.2015 р. №2 «Щодо заходів безпеки у навчальних закладах, «спільного листа Міністерства освіти і науки України та  Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 05.02.2015р. №1/9-55/02-1645/12 «Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій терористичних актів, диверсій, мінування», наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 22.02.2016р. №105, наказу відділу освіти райдержадміністрації №18 від 24.02.2016 р., з метою попередження      протидії   можливим   загрозам   життю   та   здоров’ю   учасників навчального процесу в нашій школі 02 березня о 10.50 було відпрацювання практичних дій (у тому числі евакуації) в умовах виникнення надзвичайних ситуації, терористичних актів, диверсій, мінування, інших небезпек у школі.


Уклін живим – загиблим слава

          Наприкінці лютого відбувся черговий військово-патріотичний захід «Уклін живим – загиблим слава», який підготували педагог-організатор Антоняк Н.С. та керівник військово-стрілецького гуртка Григорів Б.М. Цього разу він присвячувався пам’яті і славі тих, хто пройшов пекло Афганської війни, чужої нам, незрозумілої. Та попри все сотні тисяч солдат колишньої країни, серед яких 63 вихідці з нашого району виконали військовий обов’язок. І сьогодні їхню змучену душу ятрить біль втрати побратимів . Воїни, що повернулись додому, відвідують могили загиблих у тій війні, допомагають батькам, що втратили синів.

         Учасниками години пам’яті були учні старших класів. Ведучі представили запрошених гостей. Голова районної організації ветеранів Афганістану Андрій Рибій поділився спогадами про той буремний час. « Потрапивши на палаючу Афганську землю, - говорить гість, - ми, воїни, виконали військовий обов’язок, прийняли біль далекого нам народу за свій... І гірко, що через 27 років   в колишніх воїнів неспокійно на серці. Адже знову, тепер уже на нашій рідній землі, війна. Боляче що сьогодні наш колишній побратим по зброї – тепер окупант».

         Боєць АТО Захарків С.В., який теж був гостем дітей, розказав про події у зоні бойових дій. Школярі з увагою сприйняли його слова про те, яку велику моральну підтримку вони отримують на передовій від дитячих листів, малюнків, сувенірів, виготовлених їхніми руками .

          Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять молодих рогатинців, що полягли на цій чужій війні, серед яких  Степан Матвіїв із с. Вербилівці, колишній випускник нашої школи, а також усіх героїв, які віддали своє життя на сході України.  

          Присутній на заході Верешко І.О., голова районної організації Спілки офіцерів України зосередив увагу на історії афганських подій , наводив приклади участі афганців в операції АТО, закликав юнаків здобувати військові професії.

         Приємно відзначити, що голова районної організації ветеранів Афганістану Андрій Рибій нагородив дирекцію школи та педагогічний колектив грамотою за підтримку ветеранського руху в районі та книгою »В Афганістані, в «чорнім тюльпані», яка присвячена воїнам Афганцям Івано-Франківської області.

         Гості оглянули нещодавно відкриту у школі з ініціативи її директора Генеги М.В. фото -  галерею «Воїни АТО - випускники школи».     

Спостерігаю, діти все більше проймаються сучасними подіями. Їм не байдужа доля країни. Вони горнуться до живих учасників війни на Донбасі. Гордяться ними. Чим можуть, допомагають.

          Віриться, що системне національно-патріотичне виховання приноситиме результати. Ставши дорослими, юнаки продовжать ратні подвиги сьогоднішніх героїв-патріотів.


Конкурс читців

22 лютого для учнів 2-4 класів був проведений конкурс читців віршів про мову «Бринить, співає наша мова». З уст дітей звучали прекрасні поетичні рядки.

2 класи

3 класи

4 класи

 


21 лютого - міжнародний день рідної мови

 

     Ми щасливі, що, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі – в нашій славній Україні. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося, зачувши рідне слово. Нам, українцям, найближча до серця – українська мова.

Виховний захід для 8-9 класів на тему «Мова – душа кожної нації» провела Продан М.Б.

 

Для учнів 5-6 класів проведено літературно-музичну композицію «Мова – чарівна провідниця»(вчитель Продан М.Б.)

Виховний захід для 7 класів «Мово українська, гордосте моя!» (Антоняк Н.С.)

Виставка літератури, конкурси газет та висловів про мову.     


Майдан – це ідеологія нашої нації, це сторінка в історії написана кров’ю і вогнем. Війна – продовження Майдану, де український народ досі здобуває свободу і честь рідної землі. 

     Отож, 18 лютого  у приміщенні Рогатинської центральної бібліотеки відбувся вечір вшанування Героїв Небесної сотні та учасників АТО. Захід під назвою «Герої, які творять сьогодення» спільно підготували працівники  бібліотеки для дорослих, заступник директора Рогатинської СЗОШ №1 Оксана Панчишин, класний керівник 10-А класу Ірина Федорик.

     Школярі віршами і патріотичними піснями душевно розповіли про трагічні події на Майдані, а члени міжрайонного літературно-мистецького об’єднання «Журавлі», місцеві поети Лідія Тернівська, Дарія Вітчиста, Світлана Язловецька  та Ірина Заморзевич, зачитали власні поезії, які присвятили самовідданим патріотам України.

     Зворушливими були виступи учасників художньої самодіяльності Рогатинської СЗОШ №1, а особливо – дітей учасників АТО, які навчаються у школі.

     До слова були запрошені голова організації «Воїни АТО Рогатинщини» Тарас Хандога, воїн Василь Кузенко, майданівець та волонтер Лев Конопада; активний волонтер з Рогатина  Михайло Федучак. Учасники бойових дій розповіли про подробиці подій на Сході країни і щиро подякували дітям і волонтерам за великодушну підтримку. На діяльності волонтерського руху зосередила увагу депутат районної ради, керівник Центру забезпечення Вікторія Тимків, яка висловила подяку всім, хто долучався до підтримки військових.

     У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації  Степан Демчишин, секретар міської ради Галина Богун, військовослужбовці, учасники Революції гідності, волонтери, діти учасників АТО. 

     Для присутніх відтворили відеоролик кадрів з Майдану, нагадавши про подвиг Героїв, які поклали життя за наше щасливе майбутнє.

     На завершення учасники заходу вшанували пам’ять Небесної  сотні, полеглих наших земляків Андрія Білоуса та Івана Югана, а також всіх військовослужбовців, які загинули на Сході України.

 

 

 

 


Голгофа Небесної сотні

     

     Україна не раз піднімалася з колін. Побита та нездоланна для своїх ворогів, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. Чому ти плачеш?

     Біда на всіх одна. Війна…АТО…Хоч як би ми це не називали, гинуть наші герої. Підтримати бойовий дух  наших воїнів намагаються дорослі і діти.

     19 лютого у нашій школі проведено тематичну лінійку «Голгофа Небесної сотні» для 5-10 класів. Учні торкнулись трагічних сторінок життя нашої держави, подій, що відбувались на Майдані та на сході України.


Акція «Корки»

     У лютому для учнів 1-11 класів проводилась акція «Корки», яка  триватиме до завершення навчального року. Учні школи зібрали два мішки корків, які будуть передані в Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, який знаходиться в м. Івано-Франківськ , через громадську організацію «Воїни АТО Рогатинщини»( голова організації Т.Хандога). Найбільш активним був учень 8-Б Покришка Андрій, який особисто зібрав 1008 корків.  


 

Через школу – до нової культури енергоспоживання в Україні

         З огляду на енергетичні та економічні виклики, що постали перед Україною у зв’язку з ускладненням відносин з Росією, виникла нагальна необхідність мінімізувати  залежність нашої економіки від імпортного газу.  Цього можна досягти за умови, якщо в різних галузях промисловості, сільському господарстві і особливо в ЖКГ та населення в побуті переважно використовуватиме  альтернативні та відновлювальні джерела енергії.

         Не залишилася  осторонь цього і асоціація « Енергоефективні міста України», членом якої є наше місто Рогатин та Федеральне міністерство довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини. На початку 2016 року був оголошений конкурс освітнього проекту «Школа Енергії».

        Велику підтримку  щодо участі в цьому проекті ми відчули особисто від голови   міської  ради п. С. Насалика,   а також педагогічного  колективу Рогатинської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 із поглибленим вивченням іноземної мови     на  чолі з   п. М.  Генегою.

         Із 138 заяв від різних міських шкіл України компетентне міжнародне журі відібрало 25 шкіл з різних регіонів. За словами керівника проекту «Школа Енергії» Кіліана Шуберта, відбираючи школи до участі в проекті, вони звертали увагу на те, що вже зроблено, що планують зробити та якими вони бачать свої школи через 20 років. 

        На щастя,  Рогатинська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 із поглибленим вивченням іноземної мови стала учасником даного проекту, метою  якого є формування в підростаючого покоління хазяйновитого ставлення до енергії і довкілля, здобуття ним практичних навичок більш   ощадного використання енергії .

      Учасники проекту отримають технічну, консультаційну та матеріальну підтримку. Під час проекту будуть реалізовані  такі проблеми:

  • покращення енергоефективності та енергозбереження в українських школах;
  • заохочення учнів до енергетичних питань та мотивування їх до поширення знань серед молоді;
  • проведення енергоаудиту шкільної будівлі за участю  професійних аудиторів;
  • проведення майстер-класу «від вчителя до вчителя» з  метою передачі знань і навичок з енергетичної освіти;
  • проведення Дня Землі;
  •  проведення Проектних Днів.

       Тож важливо розуміти, що провадження енергозберігаючих заходів у багатоквартирних будинках, приватному секторі та державних закладах є особистим внеском кожного українця в енергетичну незалежність України.

    Чиста енергія - чисте майбутнє!!!!!


День святого Валентина

8-9 лютого у школі  проводився конкурс на кращу валентинку «Твою любов я ніжно відчуваю...» для 5-11 класів. 


Вечір зустрічі


Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz