Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.02.2019, 03:48

Опорний заклад Рогатинська СЗОШ №1 з поглибленим вивченням іноземної мови

Меню сайту
Форма входу

Робота МАН

 Науково- дослідницька робота в  рамках діяльносіті МАН України на базі Рогатинської спеціалізованої ЗОШ 1-3ступенів  №1


 

                               Наука є основою всякого прогресу, 

                      полегшує життя людства

                          і зменшує його страждання

                                                                 М.Склодовська-Кюрі


 

               З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей Прикарпаття, виховання їх у дусі патріотизму та демократичних цінностей, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації; виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до науково-дослідницької та експериментальної роботи, згідно з  Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти наукових-дослідницьких робіт МАН, з метою пошуку, підтримки і розвитку творчого потенціалу обдарованих школярів, залучення їх до науково-дослідницької роботи в системі діяльності наукових товариств Івано-Франківського територіального відділення Малої академії наук України на базі Рогатинської спеціалізованої ЗОШ 1-3 ступенів №1 з поглибленим вивченням іноземної мови вже впродовж 15-ти років працюють  4 гуртки МАН:

гурток світової літератури ( керівник вчитель світової літератури  Генега М.В.)

гурток історії України (керівник вчитель історії   Доронюк Л.Б. )

гурток сільського господарства (керівник вчитель біології Стахура Г.О.)

гурток математичний (керівник вчитель математики Шевчук К.Д.)

          Перші зерна наукового пошуку наші учні 8-11 класів пізнають у шкільному науковому товаристві «Пошук», яке зорганізовує пошукову та дослідницьку діяльність через участь в  гуртках МАН, проектах, експедиціях, навчальних екскурсіях.

         Успішними , впродовж останніх років, стали виступи юних науковців на 1, 2, 3 етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

 В 2013-2014 році на першому етапі представили роботи 15 учнів.


 

з/п

         Конкурсант

клас

       секція

              Тема роботи

керівник

1.

Моткалюк  Андрій

11

Історичне

краєзнавство

Формування наукової еліти в середовищі Наукового товариства ім. Т.Шевченка та її роль у суспільно-політичному та культурному житті Галичини в 20-30-ті рр. XX ст

Доронюк  Л.Б.

2.

Мацюк Андрій

 9

соціологія

Моніторинг членства України в міжнародних організацій як форми співробітництва


 

Доронюк  Л.Б.

3.

Іванців  Надія

10

всесвітня історія

Голодомор 1932 –1933 рр.в Україні :свідчення очевидців, реакція міжнародної спільноти

Доронюк Л.Б.

4.

Якимів  Віталій

11

правознавство

Правова освіта як фактор впливу на формування правової культури молоді: досвід співпраці управління юстиції та навчальних закладів

Доронюк Л.Б.

5.

Яремчук  Марія

 9

Історія України

Роль Романа Грицая в примноженні архітектурних традицій Галичини

Доронюк Л.Б.

6.

Швед Оксана


 

11

математика

Розв»язання різних типів логарифмічних рівнянь

Шевчук К.Д.

7.

Николишин Андрій

11

математика

 Дослідження функції за допомогою похідної та побудови її графіка

Шевчук К.Д.

8.

Гречух  Юрій

8

математика

Задачі на відсотки та їх застосування

Шевчук К.Д.

9.

Мицак  Христина

11

світова література

Образ України у творах російських письменників «срібного століття» : історико- літературна ретроспектива

Генега М.В.

10.

Окрепка  Ілона

11

Мистецтво

знавство

Своєрідність вишивки опільського краю

Генега М.В.

11.

Братах Ольга

10

світова література

Патріотичні мотиви в поемі А.Міцкевича «Пан Тадеуш»

Генега М.В.

12.

Дума Ігор

 10

Фольклорис

тика

Патріотичні мотиви образу матері в українському пісенному фольклорі національно-визвольних змагань ХХст.

Генега М.В.

13.

Сисак Оксана

11

Загальна біологія

Властивості мінеральних вод та особливості питної води Рогатинщини

Стахура Г.О.

14.

Москаль Тарас

11

Зоологія і ботаніка

Особливості розведення нутрій та вплив раціону годівлі на середню масу та довжину тулуба

Стахура Г.О

15.

Сирота Назарій

10

Біологія людини

Порушення постави та вплив фізичних навантажень на рівень її розвитку

Стахура Г.О

        8 учнів школи  здобули перемогу на 2 (обласному) етапі. Науковий хист під час захисту науково-дослідницьких робіт продемонстрували: Моткалюк Андрій, Мацюк Андрій,Яремчук Марія, Окрепка Ілона, Сисак Оксана, Москаль Назар, Швед Оксана, Сирота Назарій.

       Підсумовуючи участь учнів – членів МАН  у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об»єднаймося ж, брати мої», присвяченому ювілею Кобзаря , у номінації «Історія України та державотворення» конкурсне журі визнало переможцями 3 (обласного) етапу Моткалюка Андрій, 11 клас,

Глагович Марину,  ученицю 11 класу,  Мацюка Андрія, 9 клас,  Кліщ Тетяну, 9 клас,  Келестина Юрія, учня 11 класу, Кутну Анастасію,11 клас, Швед Оксану, 11 клас .

     З метою вшанування творчої спадщини Кобзаря , формування умінь і навичок літературної та дослідницької діяльності учнівської молоді, підтримки талановитої молоді Івано-Франківське обласне відділення МАН проводило  І етап  Всеукраїнського літературного конкурсу  «Розкрилля душі», в якому успішно виступили Харишин Марія та Глагович Марина- слухачі гуртка світової літератури.                                    

       Система роботи школи зосереджена на формуванні в учнів духу патріотизму та шанобливого ставлення до історії рідного краю. Цей важливий  виховний та пізнавальний аспект реалізується через залучення учнівської молоді до участі в різноманітних краєзнавчих, історико- географічних, екологічних конкурсах, проектах.

       В цьому навчальному році пошуковий загін «Краєзнавець»  учнів 10-б класу став переможцем обласної краєзнавчої акції учнівської молоді «Славетні імена Івано-Франківщини» за роботу «Визначні постаті Рогатинщини та їх внесок в історію».

            Члени пошукового загону «Слідами історії», який працює на базі шкільного історико-краєзнавчого музею «Опілля», щорічно є учасником  туристично-краєзнавчих заходів, які проводить Обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. За підсумками участі в обласному етапі Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина-Україна» переможцями визнано:пошукову групу «Слідами історії», пошукову групу «Пектораль»,пошуковий загін «Краєзнавець Опілля» .  Досліджували історію населених пунктів Рогатинщини та презентували свої роботи у Всеукраїнській історико- географічній експедиції «Історія міст і сіл України» слухачі гуртка історії України  стали лауреатами обласного етапу.Наказом про підсумки  ІІ  обласного туру Всеукраїнської  краєзнавчої експедиції учнівської  молоді «Моя Батьківщина – Україна» за 2013 рік відзначено:

 - пошукову групу «Пектораль» Рогатинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 з поглибленим вивченням іноземної мови Рогатинської районної ради за роботу «Скорботні жнива України в 1932-1933 рр.: правда історії, спогади очевидців»;

- пошукову групу «Краєзнавець Опілля» Рогатинської ЗОШ І-ІІІ № 1 з поглибленим вивченням іноземної мови Рогатинської районної ради за роботу «Сторінки життєпису Романа Шухевича на теренах  Рогатинщини»;

- пошукову групу «Слідами історії» Рогатинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 з поглибленим вивченням іноземної мови Рогатинської районної ради за роботу «Декоративно-прикладне мистецтво  Рогатинського Опілля як складова традиційної народної культури»;

Слухачі гуртків приймають активну участь в правоосвітніх заходах, які проводить обласне відділення МАН

  Реалізація творчого потенціалу учнів неможлива без участі  творчих наставників. Педагогічний колектив нашої школи сприяє розвитку кожної дитини, бо знає, що ключ до майбутнього-це добре розвинутий розум, пристрасть до навчання та вміння застосувати знання на практиці.


 


 

 


 

Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz